5 کاری که قبل از آغاز کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ باید انجام دهید.

5 کاری که قبل از آغاز کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ باید انجام دهید
برای بسیاری از طرفداران محتواهای برند، اینفلوئنسر مارکتینگ در خط مقدم قرار دارد. قانون‌های این رویکرد بازاریابی اندک هستند و روش‌های بی‌شماری برای کاوش در این حوزه دست‌نخورده و بکر وجود دارد. علاوه بر این‌ها، فضای بازاریابی اینفوئنسر اغلب متعلق به نسل جوان است و این نسل نیز زبان و آداب‌ و رسوم خاص خود را دارند.بازاریابی اینفلوئنسر می‌تواند محتواهای شما را در معرض دید افراد بیشتری قرار دهد و در عصر کنونی شما به‌هیچ‌عنوان نمی‌توانید تاثیر آن را نادیده بگیرید. 

ما تا به امروز در مورد بازاریابی اینفلوئنسر مطالب زیادی منتشر کرده‌ایم، در این مطلب نیز قصد داریم 5 کاری که باید قبل از آغاز یک کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ انجام دهید را با شما به اشتراک بگذاریم. اگر می‌خواهید که در آینده بازاریابی اینفلوئنسر را در دستور کار خود قرار دهید، این مطلب را حتما مطالعه کنید.

1: از خود بپرسید: چرا؟

در ابتدا باید کاملا برای خود شفاف کنید که چرا می‌خواهید به سراغ استفاده از بازاریابی اینفلوئنسر بروید. هدف شما افزایش آگاهی از برند است و یا به دست آوردن فالور؟ اگر نمی‌توانید به این سوالات پاسخ دهید، تا موقعی که توانستید پاسخ قانع‌کننده‌ای به این سوال بیابید باید اجرای کمپین بازاریابی اینفلوئنسر را به تاخیر بیاندازید.
اینفلوئنسر مارکتینگ درواقع یعنی استفاده از اهرم‌ها و ابزارهای مناسب برای دست‌یابی به نتایج. شما باید تصور کنید که در پایان این کمپین، موفقیت برای شما چگونه خواهد بود. نشانگرهای عملکردهای کلیدی شما کدام‌اند و شما می‌خواهید پیام خود را به گوش چه کسانی برسانید؟
نکته دیگری که باید بدانید این است که اگر می‌خواهید با استفاده از کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ خود افراد مسن را هدف قرار دهید، احتمالا فیس‌بوک بهتر از هر شبکه اجتماعی دیگر برایتان کارساز خواهد بود. شما باید اینفلوئنسرهایی که حضور قدرتمندی در این پلتفرم‌ها دارند را پیدا کنید.

2: اینفلوئنسرها را پیدا کنید- از هشتگ استفاده کنید.

استفاده از هشتگ فقط مختص شرکت‌های بزرگ نیست و حتی یک تیم بازاریابی بسیار کوچک نیز می‌تواند از قدرت هشتگ بهره ببرد. هشتگ‌ها یک راه بسیار خوب برای پیدا کردن اینفلوئنسرهای مناسب در شبکه‌های اجتماعی هستند. به‌راحتی می‌توانید هشتگ‌های موردنظر خود را در شبکه‌های اجتماعی جستجو کنید و افرادی که از این هشتگ استفاده کرده‌اند و شهرت خوبی دارند را بشناسید.
توصیه ما این است که فقط روی اینفلوئنسرهای شناخته شده در صنعت خود تمرکز نکنید. به دنبال افرادی در سایر صنایع که می‌توانند به توسعه برندتان کمک کنند نیز باشید. اگر شما یک شرکت فناوری هستید که معمولا با اینفلوئنسرها فناوری کار می‌کند، می‌توانید به دنبال پدر و مادرهای وبلاگ‌نویس بگردید. زیرا آن‌ها یکی از جوامعی هستند که احتمالا از محصولات شما استفاده خواهند کرد.

3: میکرو اینفلوئنسرها را فراموش نکنید.

میکرو اینفلوئنسرها معمولا به کسانی گفته می‌شود که بین 10 تا 100k فالور دارند و به صورت کلی، تعداد دنبال‌کنندگان آن‌ها از اینفلوئنسرهای مطرح و بزرگ کمتر است. میکرو اینفلوئنسرها می‌توانند بازگشت سرمایه بیشتری نسبت به ستاره‌های بزرگ برای شما داشته باشند و در میکرو اینفلوئنس معمولا تعامل مخاطبان بیشتر است و تعامل دقیقا همان چیزی است که شما به دنبال آن هستید. کار کردن با یک میکرو اینفلوئنسر کار و زحمت بیشتری را می‌طلبد؛ زیرا باید چندین کاندیدا را شناسایی کنید و با هرکدام از آن‌ها وارد یک گفتگو شوید.

4: شرایط خود را مشخص کنید.

بسیاری از اینفلئوئنسرها، تولید‌کننده محتوا نیز هستند. به عنوان افرادی خلاق، آن‌ها ایده‌هایی عالی دارند، اما این ایده‌ها باید با اهداف کمپین در یک راستا باشند. این مهم است که با اینفلوئنسرها هماهنگی داشته باشید و به طور کاملا واضح انتظارات خود از یکدیگر را مشخص کنید.
وقتی که تولید محتوا را به خود اینفلوئنسرها واگذار می‌کنید، باید به آن‌ها اجازه دهید که آزاد باشند و خلاقیت خود را بروز دهند. افرادی را برای تولید محتوا انتخاب کنید که محتواهای تولیدی‌شان مورد احترام شما باشد و یک حس مشترک را ایجاد می‌کند.

5: ارزش خود را بشناسید.

نکته‌ای که در ارتباط با اینفلوئنسرها باید بدانید این است که تحت تاثیر قرار دادن این افراد دشوار است. در برخورد با آن‌ها باید تا جایی که می‌توانید خاص باشید. در ارتباط با میکرو اینفلوئنسرها که در تلاش برای ساخت برند خود هستند، چیزی که ارائه می‌دهید لزوما نیاز نیست که مادی باشد.
برای مثال، اگر شما یک ناشر معتبر هستید و یا برندی هستید که میکرو اینفلوئنسرها از ارتباط با آن‌ها هیجان زده می‌شوند، می‌توانید از این طریق مزایای خود را به میکرو اینفلوئنسرها ارائه کنید. خود را جای اینفلوئنسرها قرار دهید تا ببینید که آیا چیزی ارائه می‌دهید به اندازه کافی خاص است یا خیر.

بازاریابی اینفلوئنسر مانند همه رویکردهای بازاریابی سختی‌های خاص خود را دارد، به خصوص اگر شما یک تازه‌کار باشید. برای شروع کار با بازاریابی اینفلوئنسر همیشه ترفندهای گفته شده بالا را مدنظر داشته باشید.
رفرنس:آزانس دارت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.