مجهز کردن کمپین بازاریابی شبکه های اجتماعی به سوخت تبلیغاتی

مجهز کردن کمپین بازاریابی شبکه های اجتماعی به سوخت تبلیغاتی
بسیاری از برندهای موفق مانند گوپرو و کوکاکولا با استفاده از محتوای تولید شده کاربر در شبکه های اجتماعی (UGC) برند شدند و به موفقیت های بزرگی در بازاریابی شبکه های اجتماعی دست یافتند. این که چطور به عمکلرد و موفقیت برندهای بزرگ بر اساس UGC دست یابیم نیاز به این دارد که از رموز و نکات کارهای آنها آگاه باشیم. ما در ان مطلب نکات و رازهای کلیدی استفاده از یک سوخت تبلیغاتی مهم یعنی محتوای تولید شده کاربر در شبکه های اجتماعی را برای اجرای موفقیت آمیز کمپین بازاریابی شبکه های اجتماعی به شما معرفی می‌کنیم.

محتوای تولید شده توسط کاربر موسوم به User Generated Content محتوایی است که در ارتباط با موضوعی مرتبط با برند شما و همچنین با هشتگ اختصاصی برند در شبکه های اجتماعی توسط کاربر به اشتراک گذاشته می شود. کاربر با این روش احساس، وفاداری و ذهنیتی که از برند دارد را به سایر مخاطبین هدف در شبکه های اجتماعی نشان می دهد.

محتوای تولید شده کاربر در شبکه های اجتماعی علاوه بر افزایش وفادارای مخاطبین به برند، سبب افزایش فالوورهای برند و افزایش لید (فرصت های بالقوه فروش) و درآمد حاصل از برند می‌شود.

اما سوال مهم این است که برند با استفاده از محتوای تولید شده کاربر در شبکه های اجتماعی چطور می‌تواند بر روی یک برند تاثیر بگذارد؟ در ادامه برخی نمونه‌های موفق محتوای تولید شده کاربر در شبکه های اجتماعی که برندهای بزرگ را ساخته‌اند را با هم بررسی می‌کنیم. 

هتل کاوندیش کمپینی خلاق با موضوع ولنتاین را برگزار نمود و از کاربران در شبکه های اجتماعی خواست تا در روز ولنتاین از نوشیدنی های جذاب خود عکس بگیرند و برای این برند با هشتگ اختصاصی ارسال کنند. کاربر برنده این کمپین میتواند به عنوان جایزه یک اقامت رایگان از هتل دریافت کند. در واقع این کمپین بصری یکی از برندهای موفق بوده که در صنعت خود از محتوای تولید شده کاربر در شبکه های اجتماعی کرد و موفق شد برند خود را با این کمپین هیجان انگیز به دنیا معرفی نماید.
در مثالی دیگر برند Pizza Hut در روز ولنتاین از کاربران خود خواست از سفارشات شان در این روز سلفی بگیرند و با یک هشتگ ویژه آن را در شبکه های اجتماعی منتشر نمایند. استفاده از تصاویر و محتوای تولید شده کاربر در شبکه های اجتماعی علاوه بر افزایش مشارکت و تعامل مشتریان سبب توسعه آگاهی این برند و تبدیل شدن به یک رهبر چریکی در صنعت غذایی خود شود.

استفاده آگاهانه و هدفمند از تصاویر به عنوان یک استراتژی بازاریابی محتوایی هیچ وقت قدیمی و منسوخ نمی‌شود و میتواند کلیدی برای رسوخ به قلب مشتریان باشد.

ترکیب استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی با محتوای تولید شده کاربر در شبکه های اجتماعی مبتنی بر یک استراتژی هدف مند و در چارچوب بازاریابی محتوایی به افزایش اعتمادسازی بین کاربران، تبلیغ برند به ویژه در رویدادها و موقعیت‌های فروش منحصر به فرد باعث به صدا درآمدن برند شما در جامعه هدف شود.
اگر در اینستاگرام می‌خواهید کمپینی جذاب برای محتوای تولید شده کاربر در شبکه های اجتماعی ایجاد کنید مهمترین رکن ایجاد جذابیت آگهی تبلیغاتی بر اساس ویدئو و تصاویر می‌باشد. همچنین پروفایل برند شما باید پاسخگوی این سوال باشد که چرا یک فالوور باید اکانت شما را بررسی کند و یا یک اینفلوئسنر بزرگ باید کمپین شما را ویروسی نماید. سعی کنید یک بینش و چارچوب فکری را در پروفایل برندتان در شبکه های اجتماعی و مبتنی بر اهداف بازاریابی شبکه های اجتماعی تدوین منعکس کنید.

برای اینکه کمپین شما بر مبنای محتوای تولید شده کاربر در شبکه های اجتماعی با موفقیت عجین شود باید ثابت قدم باشید. یعنی بر اساس تقویم محتوایی مشخص و منظم به انتشار مطالب و محتوای برندتان بپردازید.

رپری به نام Puff Daddy با بیش از 6.6 میلیون فالوور اینستاگرام در کنار طراحی حرفه‌ای یک پست مبتنی بر ابزارهای تولید محتوای تعاملی همیشه و تقریبا هر روز مطلب به اشتراک می‌گذارد. برای اینکه مردم با برند شما ارتباط برقرار کنند  باید خونگرم باشید. کمپین بازاریابی شبکه های اجتماعی مبتنی بر  محتوای تولید شده کاربر در شبکه های اجتماعی بر اساس ارتباط صمیمانه و تعامل عمیق برند و مخاطبین هدف شکل می‌گیرد.
به طور مثال، راک به عنوان یک برند شخصی بسیار شناخته شده و بازیگر مطرح هالیوود با انتشار ویدئوهای انگیزشی و عکس‌ها بیش از 55 میلیون فالوورها را راضی نگه داشته و با برند خود مبتنی بر یک تعامل صادقانه همراه ساخته است.

درگیر کردن مخاطبین با برند بر اساس محتوای تولید شده کاربر در شبکه های اجتماعی نشان می‌دهد که کسب و کار شما برای مخاطبین هدف ارزش قائل است.

در یک مثال دیگر در سال 2016 فیلمی با عنوان Batman Vs Superman با قراردادن دو ابرقهرمان در کنار هم در زمان اکران رسمی این فیلم در اکانت اینستاگرام تصاویری از صحنه‌های فیلم همراه با نقدهای معتبر منتقدین را قرار داد. بسیاری از مخاطبین پایین هر پست انتقادات و نظرات‌شان را بر روی این فیلم عنوان کردند و این محتوای تولید شده کاربر در شبکه های اجتماعی توانست علاوه بر ایجاد توجه اذهان عمومی، سیل عظیمی از افراد را برای تماشای فیلم علاقه‌مند کند و درامد زیادی از گیشه نصیب سازندگان این اثر هنری نماید. بازاریابی ویدئویی از دیگر مثالهای بارز و موفق محتوای تولید شده کاربر در شبکه های اجتماعی است که نتایج بسیار بزرگی برای برندهای مطرح از طریق اجرای صحیح رویکرد بازاریابی شبکه های اجتماعی در پی داشته است.

به طور مثال، برند کاورگرل (CoverGirl) به عنوان یک برند مطرح آرایشی با استفاده از ویدئوهای ساخته شده توسط علاقه مندان به این برند توانسته بیش از 250 میلیون بازدید ویدئو داشته باشید. همچنین برند نایکی که جزو برندهای مطرح ورزشی است اهم اعتبار و شهرت خود را طریق محتوای تولید شده کاربر در شبکه های اجتماعی بدست آورده است به طوریکه 99 درصد از ویدئوهای مرتبط با این برند در شبکه‌های اجتماعی توسط علاقه‌مندان به برند نایکی ساخته شده است.

البته برای ارزیابی میزان موفقیت محتوای تولید شده کاربر در شبکه های اجتماعی باید بر مبنای شاخص‌های ارزیابی عملکرد و همچنین مبتنی بر اهداف استراتژی کمپین بازاریابی شبکه های اجتماعی میزان موفقیت کمپین را مبتنی بر معیارهای مختلف مدنظر قرار داد. محتوای تولید شده کاربر در شبکه های اجتماعی توانسته بسیاری از کسب و کارهای متوسط و کوچک را از زمین بلند کرده و به عرش برساند البته اگر بر اساس یک استراتژی هوشمند و با برنامه باشد. بسیاری از استارتاپ‌ها می‌توانند با صرف هزینه کم و مقرون به صرفه با راه‌اندازی کمپین سوشال مبتنی بر محتوای تولید شده کاربر به بسیاری از اهداف خود در کوتاه مدت و بلندمدت دست یابند.

این سوخت تبلیغاتی را به ماشین استارتاپ‌ یا کسب و کارتان تزریق کنید و شاهد نتایج شگفت‌انگیز آن باشید.
رفرنس:آژانس دارت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.